Kalın bez çanta, daha fazla yük taşıyabildiği ve daha dayanıklı olduğu için tercih edilen bez çanta modelidir. Yapısı tamamen organik maddelerden oluşmaktadır. Bu nedenden dolayı yapılarında insan sağlığına zarar verecek maddeler bulunmamaktadır.

Kalın bez çanta, dayanıklı yapısından dolayı günlük kullanıma uygundur. Market alışverişlerinde plastik poşetlere göre daha dayanıklıdır. Bu sebepten dolayı birçok firma promosyon olarak müşterilerine bez çanta modellerini vermektedir.

Dayanıklı Bez Çanta

Bez çantalar, kalın bir yapıya sahip olmasından dolayı naylon poşetlere göre daha dayanıklı ve sağlıklıdır. Günlük hayatımızın birçok yerinde bez çanta kullanımı yapılabilmektedir. Market alışverişlerimizde, halk pazarlarında ve piknik alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bez çantalar, günümüzde doğa kirliliğinin önüne geçilmesi için tasarlanan çanta modelleridir. Son yıllarda ülkemizde de olduğu gibi birçok ülkede, çevre kirliliğine engel olunması için marketlerde verilen poşetlerin ücretlendirilmesine karar verilmiştir. Bu uygulamadan sonra birçok insan bez çantaları kullanmaya başlamıştır. İnsanların bu uygulamalar sayesinde daha bilinçli hareket ettiklerini söyleyebilmekteyiz.

Bez çantaların iskeleti; kulp, gövde ve körükten oluşmaktadır. Gövde bölümünün geniş olmasından dolayı firmalar logosunu bastırarak reklam çalışmalarını yapabilmektedir. Kulp bölümü ise içerisinde bulunan ürünün kolaylıkla taşınabilmesi için tasarlanmış alandır. Kalın yapısıyla ürünün ağırlığı yüksek dahi olsa kopma görülmemektedir. Çantanın genişliğini belirleyen alan ise körüktür. Bu alan kişilerin istekleri doğrultusunda genişletilebilir ya da daraltılabilmektedir. Dayanıklı bez çantalar;

 • İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır
 • İçerisinde kimyasal maddeler bulunmamaktadır
 • Baskı yapılabilecek alanlara sahiptir
 • Yıkanabilme özelliğine sahiptir
 • Geri dönüştürülebilir doğal malzemeden elde edilir

gibi birçok özelliğe sahiptir.

Kalın Bez Çanta Modelleri

Bez çantalar, içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan, doğal kumaşlar kullanılarak elde edilen çantalardır. Bu nedenden dolayı birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Günlük kullanım için çok şık ve tarz bir görüntüye sahip olan bez çantalar, üzerinde boş bir alan olması ve o alana baskı yapılabiliyor olması sebebiyle kısa sürede insanların ilgisini çekmektedir. En çok tercih edilen kalın bez çanta modelleri;

 • Nonwoven Tela Çanta
 • İmperteks Çanta
 • Koton (Ham bez) Çanta
 • PP Woven Çanta

olarak sizlere sunulmaktadır. Dayanıklı yapıları sayesinde birçok alanda kullanılması uygun bez çantalardır. Bez çanta modellerinde baskı teknolojinin kullanılması, kişiselleştirilebilir hediyelik dahil olmak üzere, farklı fikirlerde en estetik ürünlere ulaşmamızı sağlıyor. Mag Çanta olarak toptan bez çanta, baskılı bez çanta, baskısız bez çanta dahil olmak üzere çeşitli türlerde imal ve tedarik aşamalarında kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz. Siz de Mag Çantanın üretmiş olduğu bez çantalara sahip olmak istiyorsanız iletişim numaralarımızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Bez Çanta Nasıl Seçilir?

Bez çanta imalatında kullanılan kumaşlar, ağırlıklarına göre pek çok çeşide sahiptir. Kullanılan kumaşların ağırlığı, metrekareye düşen kumaşın ağırlığı hesaplanarak elde edilir. Kumaş ne kadar ağır olursa bez çanta da o kadar kalın olur. Daha dayanıklı bir bez çanta satın almak istiyorsanız kumaşın ağırlığına bakarak çantanın kalınlığını anlayabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir püf noktası var. O da çantanın rengi.

Bez çantalar kırmızı, mavi, yeşil ve daha pek çok renkte imal edilebilirler. Çantanın renkli olması ve bu renk için kullanılan boya miktarı çantanın ve kumaşın ağırlığını etkiler. Aynı kalınlıkta ve ağırlıkta kumaş kullanılmış olsa da renkli bir bez çanta, renksiz bir bez çantadan daha ağır gelebilir. Kumaşın kalın ya da ince olması bez çanta fiyatları konusunda da belirleyici olmaktadır.

Çanta Fiyatları

İşletmeler için promosyon amaçlı ya da küçük girişimcilerin yeni gelir kapıları açabilmesine olanak tanıyan bez çantalar, çok uygun maliyetleri sayesinde yüksek kâr getirir. Çevreye zarar vermeyen yapısı da tercih sebeplerinden bir diğeridir. Baskısız ya da baskılı bez çanta toptan alımlarda özellikle çok düşük fiyatlara gelmektedir. Kalın bez çanta avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Yıkanabilirler ve tekrar kullanılabilirler
 • Tek kullanımlık naylon poşetlere göre çok daha fazla yük taşıyabilirler
 • Şık görünümleri sayesinde daima modaya uygundurlar
 • Farklı baskı teknikleriyle süslenebilirler ve farklı renklerde üretilebilirler

Mag Çantay’da her bütçeye uygun bez çanta seçenekleri bulunmaktadır. Ham bez, nonwoven (tela), pp woven ve imperteks kumaşlardan imal edilmiş çantalarımızdan size uygun olanı seçebilirsiniz. Baskısız bez çanta toptan fiyatlarımızı ve baskı seçeneklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tasarım bez çanta

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.