Kaliteli tıbbi maske sağlık sektörü çalışanlarının kullanması amacıyla belli standartlar dahilinde üretilen ve güçlü filtrasyon özelliği bulunan maskelerdir.

Kaliteli tıbbi maske Türk Standadları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenmiş üretim standartlarına uygun olarak imal edilmiş olmalıdır.

Kaliteli Tıbbi Maske Nedir?

Cerrahi maske olarak da adlandırılan tıbbi maskeler, hastaneler, ameliyathaneler diğer sağlık merkezlerinde hem sağlık çalışanlarını hem de hastayı olası enfeksiyon, bakteri ve virüslere karşı koruma amacıyla üretilmektedir. Fakat son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs sebebiyle tıbbi maskelerin kullanım alanları genişlemiş, artık herkes tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Tıbbi maskelerin TS EN 14683 kalite standartlarına uygun olması ve aynı zamanda CE belgesi almış olması gerekir. İlgili standart maddesinde tıbbi maskelerin kumaş kalınlığı, filtreleme oranları ve malzemelerin yapısal standartlarıyla ilgili taşıması gereken özellikler belirtilmiştir.

 Kaliteli Cerrahi Maske Özellikleri

Corona Virüs sebebiyle sosyal hayatın her anında takılması sebebiyle Corona Maskesi olarak da adlandırılan cerrahi maskelerin üretilebilmesi için bazı koşulları sağlaması gerekmektedir. İşte, Türk Standadları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen standartlara uygun üretilen tıbbi maskelerde bulunması gereken özellikler:

  • Cerrahi maskesi üç kattan oluşmalı
  • Maske bakteri filtrasyonu azami yüzde 98, partikül filtrasyonu yüzde 95 Sıvı geçirmezliği için sıvı bariyeri oluşturmalı
  • Hipoalerjik olmalı
  • Rahat nefes alıp vermeye elverişli olmalı
  • Kullanıcının çenesinin altı kısmından burnun üstüne kadar kolan bölgeyi kapatmalı
  • Yüze tam oturmalı

Mag Çanta Tıbbi Maske

Mag Çanta, Covid – 19 pandemisi sebebiyle bir anda oluşan cerrahi maske talebini karşılamak adına medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını almıştır. Ayrıca tıbbi maske üretimi için gerekli olan TS EN 14683 standardına ve CE belgesine sahiptir.

Bilgisayarlı otomasyon sistemi kullanılarak el değmeden ürettiğimiz cerrahi maskelerin özellikleri:

  • Maskenin tamamı yüksek filtrasyon sağlayan 3 katlı tela malzeme kullanılarak üretilmektedir
  • Ekoteks sertifikalıdır ve %98 oranında bakteri filtrasyonu gerçekleştirmektedir
  • Burun kısmında, maskenin yüze tam oturabilmesini sağlayan tel mevcuttur
  • Kulağı kavrayan bantlar, kulağı acıtmayacak şekilde geniş ve yumuşak kumaştan elde edilmektedir

Kulak acıtmayan, kaliteli maskelerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve sipariş için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.