Kulak acıtmayan maske Covid-19 pandemisiyle birlikte yaygınlaşan ve günlük hayatımızın bir parçası olan cerrahi maskelerin uzun saatler kullanılmasıyla ortaya çıkan bir maske çeşididir.

Günün büyük bölümünü maske takarak geçirmek zorunda olduğumuz şu zamanlarda taktığımız maskelerin, kullanan kişiyi özellikle de kulağını rahatsız etmemesi için tasarlanan kulak acıtmayan maske çeşidi diğer ipli maskelere göre oldukça konforlu bir kullanım sunuyor.

Kulak Acıtmayan Maske Nedir?

Tüm dünya olarak farklı zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde eskiden sadece belli yerlerde ve durumlarda taktığımız maskeler, artık hayatımızın önemli bir parçası oldu. Sosyal hayatın her anında maske takmanın zorunlu olduğu ülkemizde de farklı maske çeşidi ihtiyacı doğdu. Çünkü maskeyle geçirdiğimiz süre o kadar arttı ki; piyasadaki maskelerin çoğu çeşidiyle geçirdiğimiz o sürede bazı rahatsızlıklar yaşamaya başladık. Özellikle ince ipli maskelerin yüze tam oturmasını sağlamak için biraz gergin durması, kulak arkasındaki bölgeyi sıkması gerekir. Bu da bir süreden sonra kulak arkasını rahatsız etmeye başlar.

Kulağı rahatsız etmeyen maske ihtiyacı böylece oluşmuş oldu. Biz de Mag Çanta olarak piyasada oluşan bu ihtiyaca yönelik kulağı rahatsız etmeyen maske modeli tasarladık. Böylece maskeyle geçirilen zamanlarda çok daha rahat ve konforlu bir kullanım imkanı sağlamış olduk. Kulağı acıtmayan yeni maske tasarımımız kulağı saran geniş bantlı yapısıyla uzun kullanım sürelerinde de oldukça rahat bir koruma sağlar.

Kulağı Acıtmayan Maskelerin Özellikleri

Kullanıcıya herhangi bir rahatsızlık vermeden onu çevredeki mikrop ve bakterileri karşı koruyan cerrahi maske tasarımımız sahip olduğu farklı özelliklerle herhangi bir acı veya rahatsızlık vermeden güvenli bir koruma sağlar. İşte öne çıkan özellikleri:

– Geniş Bantlı Yapı: Maskenin yüze tam oturmasını sağlayan ve kulağın arka kısmından destek alan bölüm, geniş bir bant şeklinde tasarlanmıştır. Bu sayede kulak arkasını ince ipli maskeler gibi zamanla tahriş edip kişiye rahatsızlık vermez. İster kısa süreli kullanımda ister daha uzun süreli kullanımda oldukça kaliteli bir koruma sağlar.

– Koruma Teli: Maskenin yine yüze tam oturması için çıkıntı şeklindeki burun bölgesini tam olarak kapatarak bölgeye oturması gerekir. Aksi halde maske, ağız ve burun bölgesini kapatamadığı için tam koruma sağlayamaz. Bu yüzden maskemizde burun bölgesini kavraması için bir tel bulunmaktadır. Maskeyi taktıktan sonra tel sıkıştırılarak buruna tam oturması sağlanır.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.