Nonwoven Kumaş

Nonwoven Kumaş Çanta

Nonwoven kumaş çantalar dokuma ya da örme işlemi gerçekleştirilmeden imal edilen, uzun süre kullanılabilen ve maliyeti düşük tekstil ürünleridir. Avantajlı pek çok özelliği sebebiyle tercih edilmektedir. Bu özelliklerinden bazıları sıvı itici olması, esnek bir yapısı olmasına rağmen sağlam olması, ateşe karşı direncinin yüksekliği ve antibakteriyel olmasıdır.

Nonwoven kumaş çantaların, malzeme teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte piyasada görünürlüğü artmıştır.  Bu çantalarda kullanılan kumaşlar liflerin katman katman ya da tülbent benzeri çok ince bir hale getirilmesi ve dokuma olmaksızın bir araya getirilmesiyle birleştirilir. Hızlı üretilebilmeleri ve imalatı esnasında çalışacak işçi sayısını minimuma indirmeleri maliyeti de düşürmektedir.

Nonwoven Kumaş Nasıl Elde Edilir?

Bir tür polipropilen kumaş türü olan nonwoven kumaş, ısı ve hava yardımıyla malzemenin şekillendirilmesi ve ardından hem esnek hem de katı bir doku oluşturmak için preslenmesi sonucu elde edilir. Elde edilen bu kumaş, dokuma polipropilen kumaşlara göre daha dayanıklı ve nefes alan bir yapıya sahiptir.

Farklı renklerde ve ebatlarda üretilebilen nonwoven çantalar, farklı baskı yöntemleri kullanılarak özelleştirilebilir. Promosyon amaçlı tercih edildiklerinde, üzerinde bulunan geniş alan marka ya da kurum logo ve sloganının rahatça basılabilmesine uygundur. Nonwoven kumaş özellikleri ile öne çıkmakta, promosyon ürünlerde bu kumaşın kullanılması birçok avantajlı beraberinde getirmektedir.

Nonwoven Kumaş Çanta Özellikleri

  • Kolay şekillendirilebilir özelliktedir. Bu sayede çeşitli kullanım amaçları için uygundur.
  • Islak ya da kuru temizlemeye tabi tutulabilir.
  • Emicilik özelliği yüksektir.
  • Toksik ve alerjik malzeme içermez. Ayrıca bakterilerin barınmasını zorlaştırır.
  • Üzerinde tüylenme vb. durumlar yaşanmaz.
  • Aşınmaya karşı dayanıklıdır.
  • Yapısı sebebiyle mevcut şeklini korur. Uzun süre katlanmış halde durduktan sonra bile kendi şekline kavuşur.
  • Buruşmaya ya da kırışmaya izin vermez.

Farklı Kullanım Alanları

Tekstil sektöründe ara astar ya da izolasyon amaçlı olarak sıklıkla kullanılan nonwoven kumaşların daha birçok sektörde kullanımı mevcuttur. Yan ürün olarak yaygındırlar. Sağlık sektöründe hijyenik amaçlı olarak ve inşaat teknolojilerinde yalıtım malzemesi olarak kullanılabilirler.

Farklı işlemlerden geçirilen nonwoven kumaşlar, özellikle yer döşemelerinde sıkça karşımıza çıkar. Askeri malzemelerde, otomotiv sektöründe ve ev tekstilinde de tercih edilmektedir. Özellikle ev tekstilinde daha önce belirttiğimiz özellikleri sayesinde pek çok avantaj sağlamaktadırlar.

Mag Çanta’nın Geniş Ürün Yelpazesi

Mag Çanta olarak nonwoven çantaların yanı sıra pek çok kaliteli ürünle uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. PP woven çantalar, ham bez çantalar ve imperteks çantalar bunlardan sadece birkaçı. Ürünlerimizin tamamı yeniden kullanılabilirdir ve kesinlikle çevre dostudur. Sahip olduğumuz ürün yelpazesinden size uygun olanı seçerek hem başarılı bir reklam kampanyasına imza atabilirsiniz hem de daha temiz ve yeşil bir gelecek için küçük de olsa katkıda bulunabilirsiniz.

Farklı ürün seçenekleri, baskı teknikleri ve ham bez çanta fiyatları konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü