Nonwoven kumaş çanta dokuma veya örme gibi işlemler olmadan üretilen, uzun süre boyunca kullanılabilen bir tekstil ürünüdür. Nonwoven kumaş üretimli çantalar aynı zamanda oldukça ekonomik ürünlerdir.

Nonwoven kumaş çanta ne demek? Bu çantalar tela olarak da bilinen kumaştan imal edilmektedir. Avantajlı birçok özelliği sebebiyle tercih edilmektedir. Sıvı itici olmaları, yapılarının esnek olması ve dayanıklı yapıları en çok öne çıkan avantajları arasındadır. Toptan satın alımlarda pek çok firma ve işletmenin en ekonomik tercihi olan tela çantalar, revaçta olan ürünlerdir. Çevre dostu özellikleriyle öne çıkan bu ürünler, alışveriş çantası, taşıma çantası veya plaj çantası olarak kullanılabilmektedir.

Nonwoven Kumaş Çanta Ne Demek?

Nonwoven kumaş ne demek? Nonwoven, özel yöntemlerle geliştirilen tela adındaki kumaşı tanımlayan bir tabirdir. Bu kumaş türü liflerin iplik formuna getirilmeden, özel tekniklerle birbirlerine bağlanmasıyla üretilmektedir. Malzeme teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak piyasadaki tela çanta sayısı da artış göstermiştir.

Tela çanta imalatı nasıl yapılır? Tela çantalarda tercih edilen kumaş türü, liflerin katman katman ve dokuma olmaksızın bir araya getirilmesiyle birleştirilmektedir. Hızlı ve pratik olarak üretilebilmeleri, bu çantaları öne çıkaran bir başka faktördür. Nonwoven malzeme bir polipropilen kumaş türüdür. Isı ve hava yardımıyla malzemelerin şekillendirilmesi ile elde edilmektedir.

Nefes alabilen bir yapısı olan nonwoven kumaş ürünleri, farklı ebat ve renk seçeneklerinde imal edilebilmektedir. Plastik poşet alternatifi olarak kullanılabilecek çantalar, doğa dostu özellikleriyle ön plandadır. Yıkanabilen tela çantalar defalarca kez kullanılabilmektedir.

nonwoven-kumas-canta

Nonwoven Malzeme Nedir?

Nonwoven tela kumaş nedir? Daha önce de bahsettiğimiz gibi özel bir teknikle üretilen kumaş türüdür. Bu kumaş hem ekonomik olması hem de avantajlı yönleriyle öne çıktığı için gittikçe artan oranlarda tercih edilmektedir. Bir şirket, kurum veya kuruluş bu malzemeden üretilen çantalar sayesinde önemli bir tanıtım potansiyeline sahip olmaktadır.

  • Fuar ve sergilerde
  • Konferans gibi etkinliklerde
  • Siyasi parti promosyon çalışmalarında
  • Market ve alışveriş poşeti olarak

kullanıldıklarında etkili bir tanıtım sağlayabilmektedir. Nonwoven kumaş kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Oldukça dayanıklı, estetik ve pratik çantalar; makyaj çantası, market çantası veya plaj çantası olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Mag Çanta nonwoven kumaş üreticileri arasında son teknoloji üretim ekipmanları ve tecrübesiyle ön plana çıkmaktadır. Nonwoven çanta fiyatları hakkında güncel bilgiler almak ve avantajlı toptan fiyatlarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

nonwoven-kumas-canta

Nonwoven Kumaş Sağlıklı mı?

Nonwoven çanta ne demek? Bu özel çanta modelleri, plastik poşetlerin kullanılabildiği tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bir plastik poşet, görece dayanıksız malzemeden imal edilen ve bir kez kullanılmak üzere tasarlanan üründür. Tela/nonwoven çantalar ise defalarca kez kullanılmak üzere imal edilen hijyenik ürünlerdir.

Havayı geçiren özel dokusu, insana ve doğaya karşı temiz bir yapıda olması gibi sebepler bu çantaları sağlıklı kılar. Nonwoven bir polipropilen kumaş türüdür. Isı ve hava yardımıyla malzemenin şekillendirilmesi, ardından esnek ve katı bir doku oluşturmak için preslenmesi sonucu elde edilmektedir.

Tela çantalar promosyon amacıyla tercih edildiklerinde, üzerlerinde bulunan geniş alan son derece işlevsel olmaktadır. Marka ya da kurumların logo ve sloganlarının rahatça basılabilmesine uygundur. Nonwoven çantalar; insan sağlığına zararlı malzeme içermeyen, aşınmaya karşı dayanıklı bir seçenek sunmasıyla fark yaratmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.