Nonwoven kumaş, tekstil sektöründe sıklıkla tercih edilen bir üretim malzemesidir. Oldukça hızlı ve düşük maliyetlerle üretilebilmektedir. Özellikle astar yapımında ve bez çanta üretiminde kullanılmaktadır ancak tüm tekstil kalemlerinde kendine yer bulabilmektedir.

Nonwoven kumaş teknolojisi ile ham maddeler dokuma yapılmadan kumaşa dönüştürülebilmektedir. Bütünlüğünü yitirerek tek bir malzemeye dönüşen ham madde sayesinde bu kumaşlar pek çok özellik kazanır. Nonwoven teknolojisiyle üretilen kumaşlar sıvı itme, dayanıklılık gibi niteliklere sahiptir.

Nonwoven Kumaş Nedir?

Nonwoven, dokuma olmadan birleştirilen kumaşları tarif etmek için kullanılan bir tanımdır. Bu yöntemle yapılan üretimde dokusuz yüzeyler ortaya çıkmaktadır. Tekniğin meltblown adı verilen ve ısıyla üretim yapılan bir türü vardır. Bunun yanı sıra üretimde suyun da kullanıldığı ve spunlace nonwoven adı verilen bir teknik de söz konusudur.

Nonwoven teknolojisiyle üretilen kumaşlar şu özellikleriyle öne çıkmaktadır;

  • Dayanıklılık,
  • Suyu itme özelliği,
  • Düşük maliyet,
  • Kolay şekil alma,
  • Kırışma ve yıpranma riskinin düşük olması.

Bu şekilde üretilen özellikle nonwoven tela kumaş, bez çanta yapımında öne çıkan bir malzemedir. Poşet kullanımını azaltmaya yönelik çevre hareketleri ve politikalar sayesinde bu çantalar nonwoven kumaş üreticileri tarafından daha fazla üretilir hâle gelmiştir.

nonwoven-kumas

Tela Kumaş

Tela veya nonwoven tela kumaşlar, pek çok olumlu özelliğe sahiptir. Bu da günümüzün sık kullanılan bir tekstil malzemesine dönüşmelerini sağlamıştır. Özellikle tela çanta üretimi son dönemde epeyce artmıştır. Poşetlerin çevreye verdiği zarar, tek kullanımlık olmaları ve maliyetleri bu ürünlere rağbet oluşmasını sağlamıştır.

Bu kumaşlardan üretilen çantalar da kendi içinde üretim tekniğinin detayları bakımından ayrılır. Kaliteli ve uzun ömürlü bir tela kumaş çanta ortaya çıkması için deneyimli ve alanında uzman bir ekibin süreci yönetmesi gerekir. Çalışmalarda kullanılan makineler de üretim kalitesi açısından oldukça belirleyicidir. Bununla birlikte son teknolojiden yararlanılarak üretilen çantalar hızlı ve çok sayıda üretilebildiğinden daha uygun fiyata mâl edilmektedir.

Tela Kumaş Çanta Avantajları

Tela kumaş çantalar ürünlerin satışını yapan kişiler, üreticiler ve son kullanıcı açısından pek çok avantaja sahiptir. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir;

  • Üretici, hızlı bir şekilde çok sayıda üretim yapabilir. Düşük işçi sayısıyla nitelikli ve hızlı üretim mümkün olacaktır.
  • Satışlarında tela kumaş çanta kullanan işletmeler, ürünlerin şık bir şekilde sunulmasını sağlar. Bu çantalar dayanıklıdır, markanın reklamını uzun süre yapabilecektir.
  • Son kullanıcı için ise doğayı kirletmeyen, şık tasarımlı, kullanışlı bir çanta olduğundan avantajlıdır.

Türkiye’nin toptan bez çanta üreticisi olan Mag Çanta, ülkenin ve dünyanın dört bir yanına üretim yapmaktadır. Kaliteli ve dayanıklı bez çantalar için toptan siparişlerinizi bize iletebilirsiniz. Detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.

nonwoven-kumas
Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.