Promosyon tela çanta, satış yapılan ya da tanıtılan ürünün sunumunda ve taşınmasında kullanılan bir gereçtir. Poşetlere alternatif olan ürün, çevreye zarar vermemesi ve kullanım kolaylığı sağlaması açısından avantajlıdır.

Promosyon tela çanta nedir? Tela adı verilen bir üretim teknolojisi yardımıyla ortaya çıkan çantalardır. Dokuma ya da nonwoven kumaşlar üzerine uygulanabilen bir tekniktir. Bu teknikte pek çok ham maddenin kullanımı mümkündür. Bununla birlikte üretimde özellikle polipropilen ham maddesi kullanılmaktadır. Tela çantaların pek çok alanda kullanımı yaygındır.

Promosyon Tela Çanta Özellikleri

Kumaşların dayanıklılık ve sertliğini artıran tela yöntemi, esasen tekstilin pek çok alanında kullanılır. Yaka ve kol manşetleri, kalın kıyafetlerin sıcak tutma özelliklerinin artırılması gibi noktalarda bu uygulamadan yararlanılır.

Tekstilin diğer alanlarındaki kullanıma ek olarak, yaygın şekilde promosyon bez çanta tela teknolojisiyle üretilmektedir. Bu sayede ortaya çıkan ürünler hem satış yapan firma hem de son kullanıcı için olumlu yanlarıyla tercih edilmektedir.

Poşet kullanımına gelen kısıtlamalar, çanta imalatı için farklı bir alan oluşmasını sağlamıştır. Oldukça eski bir teknoloji olmasına rağmen özellikle poşetlerin ücretli olmasından sonra tela bez torba vb. üretimi ve talebi artmıştır. Promosyon tela çanta şu özellikleriyle öne çıkar;

 • Uzun süre boyunca kullanımı mümkündür.
 • Atık olduktan sonra hızlı şekilde doğaya karışır.
 • Pek çok sektörden ürün için tercih edilebilir.
 • Boyutu ve diğer özellikleri talep doğrultusunda düzenlenebilir.
 • Düşük maliyete sahiptir.
 • Çoklu üretimlerde imalatçı için çeşitli avantajlar barındırır.
 • Su itici, kırışmayan bir çanta ortaya çıkar.
 • Dayanıklı yapısıyla ağır ürünler için uygundur.

Baskılı Tela Çanta

Tela kumaş, pek çok türden ham madde üzerinde yapılan çeşitli işlemlerle ortaya çıkar. Bu işlemler doğal ya da kimyasal olabilir. Kullanılan ham madde de pamuk, yün gibi doğal materyaller yahut elyaf gibi yapay ürünler olabilir. Ortaya çıkan kumaş klasik kumaşlardan daha sert, formu bozulmayan özelliklere sahiptir.

Baskılı tela çanta bu şekilde üretilen kumaşlardan yapılır. Özellikle polipropilen ile üretildiğinde maliyeti oldukça düşük olmaktadır. Bunun yanı sıra ürün yüksek performansa sahip olmaktadır. Dolayısıyla pek çok firma, kurum, mağaza vb. promosyon ürünleri için bu çantaları kullanır. Alışveriş çantası olarak kullanılabilir.

Ürün, pek çok baskıya uygun bir yapıya sahiptir. Bu da tasarım çeşitliliğine olanak tanır. Farklı boyutlarda üretimi mümkün olmaktadır. Baskılı tela çanta tüm bu özellikleri nedeniyle satış ve tanıtım amacıyla sıkça tercih edilen bir üründür.

promosyon-tela-çanta

Toptan Tela Çanta

Tela çanta toptan üretimi kolaylıkla yapılabilmektedir. Son teknoloji makineler tarafından kısa sürede yüksek rakamlarda tela çanta yapılır. Bu üretimin hızlı olması ve işlem esnasında oldukça az çalışana gereksinim duyulması da avantajlarından biridir.

Toptan tela çantaların, satış ve promosyonda kullanacak kurum ve firmalar açısından bazı avantajları şu şekildedir;

 • Bu çantalar yüksek sayıda ve kısa sürede hazırlanabilir. Hızlı şekilde son kullanıcıya ulaştırılması mümkün olur.
 • Toptan şekilde satın alınacaklarından oldukça düşük maliyetlere sahip olacaktır.
 • Tela çanta uzun süre kullanılabilir. Bu nedenle marka bilinirliğini artıran bir reklam aracı olarak düşünülebilir.
 • Son kullanıcıya ürün ya da promosyon şık bir şekilde sunulmuş olur. Marka değerine katkıda bulunur.

Tela çantalar kullanarak doğaya verilen zarar azaltılmış olacaktır. Son kullanıcı da uzun süre kullanabileceği dayanıklı bir taşıma gerecine sahip olacaktır.

Toptan Tela Bez Çanta Fiyatları

Tela çanta baskı kalitesine, boyutlarına ve diğer özelliklerine göre farklı şekilde fiyatlandırılmaktadır. Toptan tela çanta fiyatı açısından belirleyici unsurlardan bazıları şu şekildedir.

 • Çantanın ölçüleri, körüklü tela çanta ya da atlet tipi vb. olması durumu,
 • Tela çanta kumaşı özellikleri (ham bez, polipropilen gibi seçilen ham maddenin türü),
 • Kullanılacak baskının boyutu, renkleri ve kalite seviyesi,
 • Tek seferde sipariş edilen çanta adedi.

Bunların yanı sıra çantanın ulaştırılacağı lokasyon da maliyete etki edebilmektedir. Toptan bez çanta fiyatları ve kalitesi değişiklik gösterebilir. Toptan bez çanta imalatçıları farklı fiyat aralıklarında ve özelliklerde çanta satışı yapmaktadır.

promosyon-tela-çanta

Mag Çanta, Türkiye’nin bez çanta imalatçısı olarak uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Son teknoloji ekipmanlarda üretilen yüksek kaliteli çantaların imalat, ithalat ve ihracatını yapmaktadır. Bu doğrultuda, ürün türüne göre uygun boyutlarda üretim yapılmakta ve tam zamanında teslim edilmektedir. Toptan bez çanta sipariş, bilgi ve fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.