Restoran Bez Çanta özellikle de evlere “food delivery” yapan işletmeler açısından oldukça önemli bir konudur. Bu çantanın bazı özelliklere sahip olması hem müşteri hem de işletme açısından faydalı olabilmektedir.

Restoran Bez Çanta holder ise çantaların pratik olarak taşınmasını sağlayan bir aparattır. Pratiklik sunsa da pek çok çanta ve poşet zaten iyi bir tutacağa sahiptir. Ancak yine de “delivery” yapan kuryeler için harici tutacak almanın olumsuz bir yanı yoktur. Çünkü bununla gün içerisinde yüzlerce çanta taşınabilir.

Restoran Çanta Tasarımı

Pek çok “food” veya “fast food” firması, “take away” için etkili torbalar tercih etmektedir. Ayrıca “belirlenebilir logo” sayesinde firmalar, akılda kalıcı bir şekilde reklam yapabilmektedir. Paket servis hizmeti, kuryeler aracılığıyla motosiklet, otomobil ya da bir bisiklet ile gerçekleştirilebilir.

Teslimat çantalarının toptan siparişi firmalar için oldukça avantajlı olmaktadır. Bu sayede tam olarak firmanın istediği özelliklerde ve modellerde çantalar, istenen renk seçeneğine göre üretilmektedir.

Talep edilmesi halinde, bu çantaların üzerinde çeşitli logolar ve sloganlar yer alabilir. Firma istediği tasarımı üreticiye sunabileceği gibi bu işi çanta üreticisinin tasarım ekibine de bırakabilir. “özel çantalar” firmaların diğerlerinden ayrılması ve olumlu bir imaj bırakması için önemlidir.

Büyük ya da küçük, evlere servis yapan tüm işletmeler çanta tasarımı konusuna dikkatlice eğilmelidir. Firmaya özel çantaların tasarlanması ve toptan siparişi görece uygun maliyetlidir. Zaten yiyeceklerin teslimatı için bir çantaya gereksinim duyulacaktır. Bu çantanın en iyi şekilde seçilmesi firmaya önemli faydalar sağlayacaktır.

Restoran Çantaları

Bu çantalar sade olabileceği gibi baskılı da olabilir. “Paper”, “plastic” ya da nonwoven kumaş gibi bir malzemeden üretilebilir. “Paper bag mockup” genellikle kahverengi tonlarında olmaktadır. Çantaların üzerinde çoğu zaman firmanın adı, logosu, varsa sloganı ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Çantalar taşınırken üzerlerindeki bilgiler insanların dikkatini çekme potansiyeline sahiptir. Hatta bazen çöpe atılsa dahi, insanlar çöp kutusu üzerindeki çantaya/poşete bakarak firmaya yönelik tanıtıcı içeriği görebilmektedir. Bu açılardan bakıldığında, taşıma çantaları aracılığıyla bir reklam kampanyası yürütmek mümkündür.

Restoranların tercih ettiği çantalarda taşınabilirlik, taşıma kapasitesi ve yiyeceklerin ısısını mümkün olduğunca uzun muhafaza etmesi gibi ölçütler de önemlidir. Evlere, iş yerlerine, hatta sokaktaki herhangi bir yere sipariş verilebilmesini sağlayan online market ve alışveriş uygulamaları son yıllarda yayınlık kazanmıştır. Böylece siparişler dakikalar içerisinde ulaştırılmaktadır.

Yiyecek ve içecekleri müşteriye teslim ederken kullanılan çantalar olduğu gibi bunların taşınmasını sağlayan ayrı bir çanta türü daha mevcuttur. Genellikle motosikletlerin arka kısmında görmeye alışık olduğumuz restoran servis çantaları ısı yalıtımlıdır ve su geçirmezdir. Yüksek hacimli bu çantaların üretiminde imperteks kumaş malzeme sıklıkla tercih edilir.

Baskılı Restoran Çantası

Kahverengi ve tonları, firmalar tarafından sık tercih edilen çanta renkleri arasındadır. Kahverengi bir çanta bez, plastik ya da kâğıt malzemeden üretilmiş olabilir. Kâğıt veya karton malzemeden üretilen çantalar, pratik bir taşıma imkânı sağlamaktadır. Ayrıca maliyeti de yüksek değildir. Ancak ham maddesinin selüloz olması gibi olumsuz bir yanı vardır.

Bez çantalar ise tekrar kullanılabildikleri için uzun vadeli bir reklam imkânı sunması ve estetik taraflarıyla öne çıkmaktadır. Her çanta malzemesinin kendine özgü avantajlı ve dezavantajlı yönleri olabilir.

Mag Çanta, istenilen tüm renk seçeneklerinde, pratik ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. Firmamız bünyesinde hem ürün tüketiciye ulaştırıldığında hem de yolda taşınırken kullanabileceğiniz çanta seçenekleri mevcuttur.

Toptan alımlarda önemli fiyat avantajları da sağlanmaktadır. Daha fazla bilgi almak ve satın alım taleplerinizi iletmek için, web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Restoran Çantası Mockup

Paket servis yaparken ya da müşterilerin satın aldığı ürünleri taşıması için “plastic bags”, “paper bags” gibi seçeneklere ek olarak bez veya imperteks “mockup” çantalar da tercih edilmektedir. Üstelik bez çantalar aşağıda listelenen bazı avantajlara sahiptir:

  • Doğada çözünebilen çantalardır. Karbon ayak izini azaltmanın iyi bir yoludur.
  • Yapıları itibariyle tasarım/baskı için oldukça uygundur.
  • Plastik poşetlere kıyasla daha dayanıklıdır.
  • Üzerlerindeki baskılar için geleneksel kök boyalar veya sağlık açısından herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanan tekstil boyaları tercih edilmektedir.
  • Maliyeti uygun, reklam potansiyeli yüksektir.

Plastik çantaların ise düşük maliyetli olması ve su geçirmezliği gibi özellikleri onu halen bazı firmalar için tercih sebebi yapmaktadır. Ancak çevreyi kirletmesi, tek kullanımlık olması, üzerlerine kaliteli bir baskı yapılamaması gibi olumsuz tarafları bulunmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.