Telli cerrahi maske, Covid-19 salgınını yavaşlatmak için Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen maske çeşididir. Son zamanlarda enfeksiyon ve salgından korumak için kullanılan en önemli ekipman olarak kabul edilmektedir.

Telli cerrahi maske özellikle efekte olan fakat herhangi bir belirti göstermeyen kişilerin hastalığı yaymasını önlemek için olmazsa olmazdır. Bu kadar yaygın bir salgın durumunda her türlü önlemin alınması gerektiği için halka açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmiştir.

Cerrahi Maske

Cerrahi maskeler, Covid-19 mücadelesinde kullanılan ürünler arasında ilk başlarda gelmektedir. Hayatımızın her noktasında bu ürünleri kullanmamız gerekli hale gelmektedir. Kendi sağlığımız ve toplumun sağlığını korumamız için cerrahi maskelerin kullanılması gerekmektedir. Üretilen maskeler sayesinde bakterilerden ve virüslerden korunabilmektedir.

Cerrahi maskeler sağlık açısından önemli bir yere sahiptir. Bu nedenden dolayı kaliteli ve tam koruyucu özellikleri bulunması gerekmektedir. Covit-19 koşullarında cerrahi maskeler, insan sağlığına büyük katkıda bulunmaktadır. Cerrahi maskeler, TS EN 14683 ve 93/42/EEC standartlarında üretilmesi gerekmektedir. Üretimde kullanılan kumaşlar genellikle nonwoven kumaşlardır. Nonwoven kumaşların özellikleri;

  • Nefes alışverişin kolay şekilde gerçekleşmesi
  • Virüs, bakteri vb. mikropların antialerjik özelliği ile geçirmemesi
  • Virüs ve mikropları, pamuk ve polyestere göre geçirme ihtimalinin minimum olması
  • İnsan sağlığına zarar vermemektedir

olarak belirtebiliriz. Cerrahi maskeler, ağız ve burun yoluyla bulaşan virüslerin engellenmesinde büyük rol oynamaktadır. Kapalı alanlarda maske takılmasının zorunlu olmasından dolayı birçok kişi cerrahi maskeleri tercih etmektedir. Burunlarında bulunan tel sayesinde yüz bölgesine tamamen oturmaktadır. Lastikleri her insana uygun şekilde tasarlanmaktadır. Takıldıktan sonra kulak arkasında acı hissi yaratmamaktadır.

Üç Katlı Telli Cerrahi Maske

Covid-19 salgını ile birlikte günlük hayatımızda sürekli kullandığımız maske çeşididir. Üç katlı cerrahi maskeler, genellikle ağızdan ve burundan gelebilecek sıvı damlacıkları tarafından bulaşan virüs ve bakterilerden korunmak amacıyla kullanılmaktadır. Ülkemizde ve birçok ülkelerde kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu devam etmektedir. Bu nedenden dolayı üç katlı telli maskelerin kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Üç katlı telli maskeler tek kullanımlık özelliklere sahiptir. Maskenin tamamı üç katlı tele malzeme kullanılarak üretilmektedir. Burun kısmında bulunan tel sayesinde ağız bölgesini tamamen kapatabilmektedir. Lastikli yapısı sayesinde her yüz boyutuna uygun şekilde tasarlanmaktadır. Ekoteks sertifikasına sahip olan üç katlı telli maskeler, %98 oranında bakteri filtrasyonu gerçekleştirmektedir.

Üç katlı cerrahi maskeleri her firma üretememektedir. Gerekli olan bazı belgelere sahip olunması gerekmektedir. Mag Çanta, ISO 13485 ve QCS International sertifikalarına sahip üretici firmadır. Mag Çanta olarak, imal etmekte olduğumuz cerrahi maske ürünlerimiz uluslararası standartlara uygundur. Tüm maskelerimiz 3 katlıdır ve filtre işlevi gören orta tabakaya sahiptir. Siz de Mag Çantanın üretmiş olduğu üç katlı telli cerrahi maskelere sahip olmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Telli Cerrahi Maske Fiyatları

Telli cerrahi maske üreten Mag Çanta, maske kullananların daha rahat ve konforlu nefes alışverişlerini sağlamasına yardımcı olmaktadır. Yüksek koruma, burun teli özelliği ve esnek lastikler ile cerrahi maske üretmektedir. Maskenin yanlış kullanımı, havadaki zararlı partiküllerin solunum yoluyla vücuda alınmasına olanak verir. Korona virüsün yayılmasını hızlandırır. Maske kullanırken;

  • Ağız ve burun kısmının tamamen örtülmesine
  • Maskenin kenarlarında boşluklar olmamasına
  • Telli kısmın ve lastiklerin doğru bir şekilde yerleştirilmesine
  • Giyilirken ya da çıkartılırken dış yüzeyine dokunulmamasına

özen gösterilmesi gerekmektedir. Firmamız bünyesinde üretilen maskeler, toptan veya kutu alımlarında fiyat değişikliği görülebilir. Firmalara özel toplu üretimlerimiz mevcuttur. Projelerinizde veya iş yerlerinizde kullanmak için, ulaşmak istediğiniz maske modelleri var ise Mag Çanta üretim hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Toptan maske talepleriniz için Mag Çanta iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilir, siparişlerinizle ilgili detaylı sorularınızı danışman ekibimize yönlendirebilirsiniz.

Maske Çeşitleri

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.