Yeni Nesil Maske Ankara

Yeni nesil maske Ankara ilinde bulunan ve yeni nesil maske olarak tabir edilen cerrahi maskelerin üretim ve toptan satışını yapan firmalar bulunmaktadır.

Covid – 19 pandemisi sebebiyle talebi bir anda artan yeni nesil maske Ankara ‘da da üretimi yapılan ve tüm Türkiye’ye dağıtımı yapılan bir ürün oldu. Eski tip medikal maskelere göre farklı bir tasarıma sahip olan yeni tip maskeler hakkında merak edilenleri yazımızda derledik.

Yeni Nesil Maske Ankara Toptan

Medikal maske olarak da bilinen cerrahi maskeler, yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren ve tüm dünyayı etkileten Covid – 19 salgınından önceki dönemlerde sadece belli tıbbi ve medikal alanlarda kullanılan bir sağlık gereciydi. O dönemlerde sadece belli alanlarda kullanıldığı ve yıllık tüketim oranında çok yükselme veya azalma yaşanmadığı için cerrahi maske üreticileri ve toptancıları da belliydi. Yine belli sayılarda tüketilen cerrahi maskeler, sadece talebi karşılamak için piyasaya maske arzında bulunuyordu.

2019 yılının Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve çok kısa bir zamanda tüm dünyaya yayılan Corona Virüse karşı Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) alınabilecek en etkili yöntemin tüm toplum tarafından maske takılması olarak açıklandığından bu yana bir anda piyasadaki cerrahi maske talebi patladı. Bu yüzden insanlar maske temin etmekte zorluk yaşamaya başladı. Biz de Mag Çanta olarak toplumun ihtiyaç duyduğu cerrahi maskelerin üretimi için gerekli alt yapı çalışmalarına ve sertifikasyon işlemlerini tamamlayarak Ankara’da medikal maske üretimine başladık.

Yeni Nesil Maske Nedir?

Yeni nesil maske veya yeni nesil cerrahi maske olarak bilinen maskeler, standart cerrahi maskelerin sahip olduğu tüm koruyucu özelliklere sahip olmakla birlikte insanlara daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatan tıbbi maskelerdir. Böyle bir maskenin ortaya çıkmasına sebep olan ihtiyaç ise, eski tip cerrahi maskelerin kısa süreli kullanım için tasarlanmış olmalarıydı.

Kısa dönem kullanım için tasarlanan eski tip tıbbi maskelerin, maskenin yüzü tam olarak sarabilmesini sağlayan ve kulak arkasına bağlanan bölümleri ince bir iptik veya lastikten yapılıyordu. Bu da maskeyi kullanan kişiye rahatsızlık verip uzun sürelerde maske kullanımını zorlaştırıyordu. Bu yüzden yeni nesil maskeler kullanıcıya daha uzun sürelerde bile konforlu bir kullanım sunabilen bir şekilde yeniden tasarlandı. Kulak acıtmayan, rahat maskelere yeni nesil maske ismi yerildi.

Yeni Nesil Maske Özellikleri Nedir?

Yeni nesil maskelerin diğer eski tip maskelere göre en önemli özelliği, takan kişiyi özellikle de kişinin kulağını hiçbir şekilde rahatsız etmemesidir. Yeni nesil maskelerde kulağın arkasını saran bölüm, ince yapılı ve yumuşak kumaş kullanılarak imal edildiği için çok uzun sürelerde kesintisiz maske kullanımında bile kişiye hiçbir rahatsızlık vermemektedir.

Bunun yanında yeni nesil maskelerin sahip olduğu diğer özellikler ise şunlardır:

  • Yeni nesil maskeler birbirinden bağımsız 3 farklı katmandan oluşmaktadır
  • Filtrasyon sağlayan katmanlar nonwoven ve polipropilen kumaş kullanılarak üretilmektedir
  • Azami % 98 seviyesinde koruma sağlamaktadır
  • Maskenin burun kısmına denk gelen bölümünde yumuşak burun teli bulunmaktadır
  • Maskeler el değmeden üretilip paketlenmektedir

Ankara Yeni Nesil Maske Üreticileri

Tıpkı eski tip maskelerde olduğu gibi yeni nesil cerrahi maskelerde de talebin artması sonucu piyasaya kalitesiz, koruyucu özelliği bulunmayan ve standartlara uygun maske üretmeyen üreticiler de çıkmaya başladı. Merdiven altı diye tabir edilen ve herhangi bir sertifikasyona bağlı üretilmeyen bu maskeler, kişiyi korumaktan öte olası virüs tehditlerine karşı daha da açık hale getirmektedir. Bu yüzden üretici künyesi belli olmayan maskelerden uzak durulmasını tavsiye ederiz.

Biz Mag Çanta olarak, medikal ürün üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını almış bulunmaktayız. Ayrıca tıbbi maske üretimi için de gerekli olan TS EN 14683 standardına ve CE belgesine sahip bir firmayız. Üretmiş olduğumuz yeni nesil maskeler, Türk Standardları Enstitüsü (TSE)’nün belirlemiş olduğu standartlara uygundur.

Yeni Nesil Maske Sipariş

Tüm yeni nesil cerrahi maske ihtiyaçlarınızı karşılamak için kurduğumuz üretim merkezimizde son teknoloji üretim olanakları kullanarak imalatını yaptığımız maskeler hakkında toptan ve perakende satışlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Piyasadaki en kaliteli yeni nesil fiyatları için de her kanaldan bize ulaşmanız yeterlidir.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.