Büyük bez çantalar; doğada oluşan bitki liflerinden elde edilen ipeklerin hammadde olarak kullanıldığı kumaş çanta türüdür. Bu çanta çeşidi, üretilen kumaşların işlenme yapısından kaynaklı olarak, doğa dostu çanta kategorisinde yer almaktadır.

Büyük bez çantalar üretiminin asıl amacı, tüm dünyada hızlı bir şekilde artan çevre kirliliğinin önüne geçmek olarak bilinmektedir. Sektör içerisinde üretim ve tedarik hizmetlerine devam eden MAG Çanta ar-ge ekibi, toptan çanta hizmetlerinin yanı sıra daha temiz ve sürdürülebilir bir yaşam vizyonuyla üretimlerine devam etmektedir.

Büyük Bez Çantalar Nasıl Üretilir?

Kumaş çantalar günümüzde doğa kirliliğinin azaltılması hedefiyle üretime geçirilen bir çanta modelidir. Bu çantanın iskeleti kulp, gövde ve körükten oluşmaktadır. Ürünün görünen, en geniş yeri gövdesidir. Bu bölümde baskı çalışmaları yapılmaktadır. Kulp ise kullanıcının çanta içindeki malzemelerin taşınmasını sağlayan bir bölümdür. Çanta ebadını yani genişliği ve derinliği sağlayan kısım ise körüktür. İsteğe göre yan körük veya alt körük olarak kullanım şekli mevcuttur.

Doğa dostu çantanın üretim aşaması; müşterilerin istekleri doğrultusunda bir taslak çizilip, sürecin ve çantanın planlanması ile başlar. Kumaş cinsi ve renk belirlenir, ardından çanta ölçülendirmesi bölümünde bir kalıp çıkartılır. Bu aşamanın da gerçekleştirilmesiyle kalıplar baskıya gönderilir. Son olarak, baskısı tamamlanan çantaların sayımları makine tarafından gerçekleştirilir ve kalite kontrollerinden sonra müşterilere ulaşması için siparişler lojistik hizmete aktarılır.

büyük bez çantalar

Bez Çanta Modelleri

Bez çantaların büyük boy modelleri; yaş, cinsiyet, kullanım mekanı ve amacı fark etmeksizin, her ihtiyaca uygun şekilde üretilmektedir. Bu üretimlerde bazı faktörler önem kazanmaktadır. Söz konusu bu faktörler;

 • Malzeme Cinsi
 • Dikim Türü,
 • Çanta Ölçüleri,
 • Kumaş Ağırlığı,
 • Baskı Tekniği

gibi birçok üretim detayını kapsamaktadır.

Açıklanan bu süreçler dahilinde, alternatif modellerin sayısı artmakla birlikte, genel olarak bez çanta modelleri kategorisinde yer alan ürünler şu şekildedir:

 • NONWOVEN (TELA) Çantalar; doğa dostu olarak bilinen, hemen her amaca uygun olan ve genellikle alışveriş sonrasında tüketicilere reklam amacıyla ücretsiz verilebilecek maliyeti düşük çanta modellerinden biridir.
 • İmperteks Çantalar; %100 polyester kumaştan üretilen ve kesinlikle su geçirmeyen bir çanta modelidir. Canlı renklerle yapılan bu Büyük Bez Çantalar, yağışın çok olduğu bölgelerde sıklıkla kullanılır.
 • KOTON (HAM BEZ) Çantalar; çevreci ve kullanış bakımından en uzun ömürlü çanta modeli olarak bilinmektedir. Ham bez çantanın en önemli özeliği boyasız kumaşa sahip olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı da hem üzerine reklam ve baskı yapılabilir hem de ham haliyle doğal ve çevreci özelliğini kaybetmemektedir.
 • PP WOVEN çantalar; doğa dostu özellikleri bakımından tele kumaş ile aynı kategoride yer almaktadır. Fakat yüzeyine baskı uygulandığı zaman, hedeflenen iyi görüntü sonucuna ulaşılmadığı için, sağlam yapısı sayesinde yük taşıma özelliği ile sipariş verilen modellerden biri olarak ön plana çıkar. Bu model aynı zamanda market çantası ve pazar çantası olarak da kullanılmaktadır.

Bez Çanta Fiyatları

Günümüzde kumaş temininde yaşanan fiyat artışından dolayı, bez çanta üretim maliyetlerinde de belirli oranlarda artış görülmektedir. Yaşanan fiyat değişikliklerine rağmen, doğa dostu ve insan sağlığına olan uygun yapısı ile tercih edilmeye devam edilen bez çantalara ulaşmak için siz de Mag Çanta ile iletişime geçebilirsiniz.

Alternatif modellere sahip olan bez çanta üretimlerinde, fiyatların belirlenmesinde etkili olan bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu detaylar;

 • Tercih edilecek bez çantanın hammaddesi
 • Sipariş verilecek çanta için kullanılacak kumaşın toplam sarfiyatı
 • Çantanın baskılı ya da baskısız olması
 • Baskı yapılacak olan promosyon çantalarında tasarım desteği talep edilmesi

gibi faktörler, fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olmaktadır.

Üretici firma olarak hizmet veren Mag Çantanın ürünlerine siz de en avantajlı şartlarda sahip olmak için, projelerinize uygun olan çanta modelleri hakkında bizi bilgilendirebilirsiniz. Onayınıza sunulacak tasarım, model ve teklif ile çalışmak istemeniz halinde, seri üretim avantajlarına sahip olan siparişlerinizde bizimle iş ortaklığı gerçekleştirebilirsiniz.

Toptan Bez Çanta

Projelerinizde ve çalışmalarınızda kullanmak istediğiniz çanta modellerine erişmek için Mag Çantanın, seri üretim hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Standart kalıplarla üretilmeyen çantalar kapsamında, size öze olan ölçülerde ve kişiselleştirilebilir tasarımlarda imâlatlar yapılmaktadır.

Siz de toptan çanta talepleriniz için Mag Çantanın iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz ve siparişleriniz hakkındaki detayları ve soruları danışman ekibimize yönlendirebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.