Tıbbi maske koronavirüs salgını devam ederken mümkün olduğunca evde kalmak ve el hijyenine dikkat etmekle birlikte en önemli önlem. Kalabalık, sosyal alanlara çıkarken bu maskelerin takılması çoğu ülkede zorunluluk haline gelmiş durumda.

Tıbbi maske Dünya Sağlık Örgütü tarafından da öneriliyor. Araştırmalara bakıldığında kumaş cerrahi maske kullanımının daha yaygın olduğu bölgelerde salgının yayılım hızının azaldığına dikkat çekiliyor. Sağlık uzmanları da maske kullanımının faydalarına dair açık ve net kanıtlara sahip olduklarını belirtiyor. Diğer yandan, maskelerin faydalı olabilmesi için bazı kriterlere sahip olmaları gerektiğinin de altı çiziliyor.

Tıbbi Maske mi Kumaş Maske mi?

Tıbbi maske, telli cerrahi maske ya da üç katlı cerrahi maske olarak tabir edilen maskeler önerilse de, halkın büyük bir kısmının kumaş maske tercih ettiği görülebiliyor. Uzmanların görüşlerine göre kumaş maskeler de belirli bir seviyede koruma sağlıyor. Fakat bu maskelerin gün boyunca yüzde bulunması ve yıkanırken yeterince sterilize edilememesi gibi tehlikelerin olduğunu da söylüyorlar.

Maskenin çeşidi, koruma seviyelerini de belirliyor. En yüksek koruma sağlayan maske olan N95 maskeleri en yüksek seviyede koruma sağlıyorken, bunu cerrahi maske ve sonrasında da kumaş maskeler takip ediyor.

Telli Cerrahi Maske Özellikleri

Tıbbi maske halk sağlığını koruyabilmesi ve pandeminin yayılım hızını düşürebilmesi için belirli standartlara uygun olarak üretilmelidir. Bu standartlar şunlardır:

  • Bakteriyel filtrasyon verimliliği: Maskenin bakterileri ne kadar filtrelediğini belirten bu ifade, bir dizi test yapılarak elde edilen sonuçlara göre belirlenmektedir. Tıbbi maskelerin bakterileri %98 oranında filtrelemesi gerekmektedir.
  • Partikül filtrasyon verimliliği: Mikron altı partiküllerin ne kadar filtrelenebildiğini gösterir. COVID-19’un partikül yoluyla bulaştığı hesaba katılırsa bu standardın önemi ortaya çıkacaktır.
  • Sıvı direnci: Herhangi bir sıvı sıçraması sonucu parçacıkların maske içerisine sızmasını engelleyen özelliktir.
  • ISO Belgeleri: Yukarıdaki testlere ek olarak üç katlı cerrahi maske cilde zarar veren herhangi zararlı bir madde içermediğini gösteren ISO belgelerine de sahip olmalıdır.

Cerrahi Maske 50 Adet

Mag Çanta’nın Dünya standartlarında ve ISO belgeli maskeleri koronavirüsle mücadelede her zaman kullanabileceğiniz, güvenilir ürünlerdir. 50’lik paketler olarak satışa sunduğumuz maskeleri dilerseniz kutu içerisinde tek tek paketli cerrahi maske olarak, dilerseniz beşli ya da onlu paketlenmiş olarak satın alabilirsiniz.

Tıbbi maske ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın! Tedbiri elden bırakmayın, sağlıkla kalın.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.